toprak.fidan
 


Tarihçe

Toprak fidan, tarımda önemli bir girdi olarak görülen başta sulama, gübreleme ve ilaçlama konularında faaliyet göstermek amacıyla 2010 yılında Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde kurulmuştur. Şirket, günümüzde meyvecilik sektörünün gelişmesiyle beraber, 2010 yılından itibaren fidancılık ve modern meyve bahçelerinin tesis edilmesi ile ilgili konulara da yönelerek çalışmalarına devam etmektedir.
toprak fidan genel olarak her türlü bitki için modern geleneksel ve bodur meyve bahçe tesisi, tel-destek ve gölgeleme sistemleri, tarla ve bahçe bitkilerinin tümü için modern basınçlı sulama sistemlerinin (damla, yağmurlama ve ağaç altı mikro yağmurlama) projelendirilmesi ve arazide uygulanması, bitki besleme ve ilaçlama konularında çalışmalar yürütmektedir.
toprak fidan, T.C. Ziraat Bankası ile yapılan protokol gereği, çiftçilerimize %0 (faizsiz) 5 yıl geri ödemeli tarımsal sulama kredisi kullandırmak için projeler üretmektedir. Ayrıca firmamız, Teşkilatlanma ve Destekleme Genel Müdürlüğü (TEDGEM) tarafından sağlanan bireysel basınçlı sulama sistemleri için %50 hibe desteği kapsamında projeler hazırlamaktadır.